#Dobrze wiedzieć!-praktyczne rady i wskazówki


#Dobrze wiedzieć!-praktyczne rady i wskazówki

porady, nowe i stare praktyczne rady
Dobrze wiedzieć!

                Otwieram dzisiaj nową kategorię na moim Blogu, nazywa się jak wyżej w tytule a będzie w niej wiele porad i wskazówek dla tych, którzy lubią piec ciasta. Lubić piec to jest już połowa sukcesu, a drugą połową do sukcesu jest wiedzieć jak !😂Pamiętam dokładnie, jak nieraz szukałam wskazówki jak to zrobić i albo nie znalazłam , albo znalazłam bzdurną poradę. Rożne wskazówki, na wiele tematów,  które będę tu umieszczała co jakiś czas, ale z tym samym zdjęciem pochodzą od „starych kucharek”. Od kucharek z kilku krajów, ale  również wyczytane w profesjonalnych książkach  i które sama wypróbowałam.

Tłuszcze:
do ciasta ucieranego/kręconego/:

które jest pieczone do 180 ° C przez ponad 40 minut, można bezpiecznie użyć margaryny, ponieważ tylko bardzo wyuczone i wyczulone języki mogą powiedzieć, czy gotowe ciasto było przygotowane z masłem, czy z margaryną. Smak masła jest szczególnie wyczuwalny na skórce, dlatego mówimy wyżej o temperaturze i czasie pieczenia.
Masło lub margaryny oznaczone jako „lekkie” lub „miękkie” nie nadają się do ciasta, ponieważ zawierają dodatki i około 50% zamiast zwykłych 22% wody; wynik pieczenia może być rozczarowujący.

do ciasta drożdżowego, ale nie tylko :

do ciasta drożdżowego dobrze jest użyć olej,ponieważ jest płynny i jednolicie łączy się z pozostałymi składnikami. O ile zawiera wysoki procent tłuszczów wielonienasyconych, jest zdrowszy niż tłuszcze uwodornione lub tłuszcze zwierzęce.
Masło i margaryna muszą być miękkie; W kuchence mikrofalowej 250 g przy 300 W uzyskuje odpowiednią konsystencję w 20-30 sekund.
Tłuszczu nigdy nie należy doprowadzać do bezpośredniego kontaktu z drożdżami, ponieważ osłabia to ich siłę .
Jeśli zaczniesz od tłuszczu podczas robienia ciasta, ciasto łatwiej odejdzie od miski.

Cukier:

Możesz zmienić ilość cukru określoną w przepisach na biszkopty, aby dostosować ją do własnego smaku. Ponieważ gruby cukier rozpuszcza się powoli, drobny lub bardzo drobny cukier jest lepszy do wszystkich rodzajów ciasta. Możesz zastąpić biały cukier domowy brązowym cukrem surowym lub połowę miodem. Jednak zmienia to kolor i smak ciasta. Diabetycy i osoby dbające o sylwetkę zastępują cukier fruktozą, substytutami cukru. W niewielkich ilościach np. Stevia bardzo dobrze zastępuję cukier.

W następnym poście o mące i jajach!

 

Jeden komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s