Kuszące kawałki – Petits fours
Z okazji jutrzejszych Walentynek wszystkim Walentynom i Walentym życzę wszystkiego najlepszego, a że dzień ten jest nie tylko dniem Waszych imienin, ale również Dniem Wszystkich Zakochanych, to życzę Wam kochani obyście w swej miłości wytrwali jak najdłużej. Dla wszystkich zakochanych i dla tych marzących o miłości dopiero, i dla tych tylko wspominających rożne miłości upiekłam dzisiaj Walentynkowe kuszące kawałki. /jeśli tylko wspominasz, to możesz zaprosić wszystkich Walentych z całego życia, bo kawałków jest aż 60 szt./🤣🌹❤️

Kuszące kawałki – Petits fours

Składniki Kuszących kawałków – Petits fours:
Biszkopt:
- 6 jaj
- skórka z cytryny
- kilka kropel aromatu migdałowego
- 125 cukru
- 80 g mąki
- 40 g mąki ziemniaczanej
Nadzienie:
- 200 g marcepanowej masy
- 3 herbatki czerwone np. pasująca wybornie „Kiss”/pocałunek/
- 75 g cukru pudru
- 200 g porzeczkowej marmolady własnej roboty /patrz tutaj/ przy okazji zużywamy przetwory ciąg dalszy/
Glazura:
- 5 listków żelatyny
- 100 g marmolady porzeczkowej
- 100 g herbaty Kiss
- 2 łyżki cukru
Jak to się robi:
- Oddziel białka od żółtek jaj, i żółtka ,skórkę z cytryny, olejek migdałowy i połowę cukru ubij mikserem na bardzo puszystą masę.
- Białka ubij z pozostałym cukrem na sztywną pianę. Do masy z żółtek włoż piane, przesiej mąki i wszystko starannie wymieszaj.
- Dwie blachy do pieczenia wyłóż papierem do pieczenia. Cienką warstwę masy rozprowadź na każdej z blach. Piecz w piekarniku w temperaturze 200° (180° w przypadku piekarnika z termoobiegiem) przez 10-12 minut, aż się zarumienią.
- Herbatę Kiss zalać 200 ml wrzątku, pozostawić do zaparzenia na 8 minut, następnie wyjąć woreczki herbaty. Pozwól herbacie całkowicie ostygnąć.
zaparz herbatę Kiss - Zdejmij blaty biszkoptów z blach, gdy są jeszcze gorące i ściągnij pergamin. Masę marcepanową dobrze zagnieść z cukrem pudrem, rozwałkuj równomiernie pomiędzy folia
składniki rozlej ciasto na 2 blachy blaty biszkoptowe składaj biszkopty rozwałkuj masę marcepanowa między foliami złożone cztery biszkopty spożywczą /jak na zdjęciu/do wielkości połowy biszkoptu.
- Wymieszaj 100 ml schłodzonej herbaty Kiss ze spirytusem malinowym /może Walenty lubi/, lub tylko herbatą i lekko skrop równomiernie oba płaty biszkoptów.
- Przekroić na pół biszkopty, po połowie posmarować gładką marmoladą.
- Połoz na posmarowanym biszkopcie drugą jego połowę. Ułóż warstwę marcepanową na wierzchu złożonych biszkoptów i przykryj drugim stosem biszkoptów. Przykryj folią spożywczą i przyciśnij deską do krojenia lub czymś podobnym na godzinę lub dwie, niech się równo ciasto ułoży.
- Zdejmij folię i deskę. Namocz żelatynę na 5 minut w zimnej wodzie. W małej miseczce wymieszaj 100 g marmolady porzeczkowej 100 ml z resztą herbaty i cukrem, wymieszaj z żelatyną rozgrzana w mikrofali i zaczekaj aż glazura zacznie gęstnieć. Następnie załóż kwadratowy rant na stos biszkoptów, ścisle dociśnij i wylej glazurę na biszkopty.
- Pokrój ciasto w kwadraty o wymiarach ok. 3 x 3 cm, lub 4 x 4 i udekoruj kawałki według uznania.
Smacznego i jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


Ciasta bardzo wykwintne. 🙂
PolubieniePolubienie