Bułeczki dla początkujących


Bułeczki dla początkujących

Bułeczki dla początkujących to znaczy, ze ich pieczenie nie wymaga ani zdolności, ani rutyny. Możemy śmiało nasza przygodę w piekarnictwie własnie od nich zacząć! 🤣 Nie ma tez ryzyka, ze nie będą smakować, bo są pyszne i smakują po królewsku. Poza tym nie musisz rano biegać po bułeczki, tylko wieczorem zagnieść ciasto, na noc wstawić do lodówki,  a rano upiec przed śniadaniem! Sama zobacz😋

Bułeczki dla początkujących
bułki, bułeczki,łatwe,pyszne

Bułeczki dla początkujących

Składniki: 10 szt

  • 500 g mąki Typ 550
  • 50 g żytniej mąki Typ 1370
  • 380 g wody ZIMNEJ
  • 4 g świeżych drożdży
  • 5 g cukru
  • 11 g soli ( na końcu dodajemy!! )
Przygotowanie BUŁECZEK dla początkujących:

Wszystkie składniki wrzucamy do miski robota kuchennego i mieszamy 10 minut na wolnych obrotach, następnie dodajemy sól i dalej wygniatamy ciasto 12 minut na szybkich obrotach.

ciasto na bułeczki dal początkujących Przykrywamy ciasto i zostawiamy je w pokojowej temperaturze na 90 min, aby pracowało, jednakże  co 30 minut rozciągamy je i boki składamy do środka, po czym wstawiamy ciasto do lodówki na cala noc. Z ciasta  prosto z lodówki z  odważamy 10 kawałków po 90 g i formujemy kuleczki.

Bułeczki dla poczatkujacych Zostawiamy na 60 minut do wyrośnięcia. Piekarnik rozgrzewamy do 250°C góra-dół. Na bułeczkach nacinamy ostrym nożem lub żyletką znak krzyża i wstawiamy do piekarnika wraz z parującym naczyniem na 1 minutę, po czym wystawiamy naczynie z parą / w przeciwnym razie bułki będą gumowe /, zmniejszamy temperaturę do 220°C  i pieczemy nadal 18-20 min na złoty brąz.

Smacznego!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s