Tea Bread, bułka z Ghany


Tea Bread, bułka z Ghany

Internacjonalne wypieki ciąg dalszy- dzisiaj Ghana

flaga Ghany

Chleb do herbaty w dosłownym tłumaczeniu, jednak można go z powodzeniem spożywać na śniadanie jako bułka. Chleb w Ghanie jest stosunkowo łatwy i tani, ale wybór jest bardzo ograniczony. Zwykle jest to słodki biały chleb lub podpłomyki, których produkcja nie jest zbyt pracochłonna, na przykład chleb cukrowy lub chleb maślany. Oba odpowiednie dodatki do pikantnego posiłku. Tak samo jest z chlebem herbacianym. W Ghanie jest to bardzo popularne wśród popołudniowej herbaty – artefaktu brytyjskich rządów kolonialnych, które przetrwały do ​​1957 roku. Ponieważ chleb ten jest łagodnym, jasnym wypiekiem i zawsze dodaje się do jego nazwy „Soft” -„miękki” został polubiony i już tam pozostał.. Jest szczególnie smaczny z chrupiącą, cienką skórką prosto z piekarnika jest najsmaczniejszy. To wcale nie znaczy, że na drugi dzień radykalnie się zmienia, wręcz przeciwnie nawet na trzeci dzień jest pulchniutki i świeży. Naturalny jogurt nadaje miękiszowi wyjątkową soczystość, a dzięki dodawanej gałce muszkatołowej ma niepowtarzalny smak. Często je się go z odrobiną oliwy z oliwek.

Tea Bread-chleb z Ghany
Tea Bread-chleb z Ghany

Tea Bread z Ghany
Tea Bread z Ghany

Składniki:

  • 400 g pszennej mąki Typ 550
  • 170 g wody ciepłej
  • 60 g naturalnego jogurtu
  • 40 g masła płynnego
  • 20 g cukru
  • 10 g świeżych drożdży
  • 8 g soli
  • 2 g gałki muszkatołowej
  • 20 g mąki do posypania ciasta przed pieczeniem 
Przygotowanie Tea Bread:

1.Wszystkie składniki wymieszać w misce robota kuchennego i na najwyższych jego obrotach 10 minut zagniatać. Ciasto uformować w kulę i włożyć do lekko posmarowanej oliwa z oliwek miski, przykryć ściereczka i zostawić na 120 minut do wyrośnięcia, ale po 60 minutach porządnie przegnieść ciasto i znów przykryć.

2. Ciasto podzielić na dwie równe części każda ok.350 g i zwinąć 2 długie rulony. Zostawić na 120 minut do wyrośnięcia.

3. Piekarnik nagrzać do 180°C góra/dół

Tea Bread-zwinięte rulony wyrośnięte
Tea Bread-zwinięte rulony wyrośnięte

4. Wyrośnięte sztuki chleba posypać widocznie mąką przez sito i wstawić do piekarnika na środkową szynę, chlusnąć szybko szklankę wody na dol piekarnika i zamknąć, po 5 minutach otworzyć piekarnik i wypuścić parę, piec dalej 15-17 minut, łączny czas pieczenia 20-22 minuty.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s